uważam, że prowadzenie domu jest sztuką

dobrze zorganizowana i zadbana kobieta zarządzająca swoim domem tak, żeby było czysto, ładnie, pachnąco, żeby dzieci były zadbane i szczęśliwe, żeby wszyscy jedli zdrowe i dobre rzeczy. nie wiem czy bardziej mnie taka scena zadziwia czy dobija.

Photo by Volha Flaxeco on Unsplash

człowiekiem żyjącym w chaosie. mieszkałam w ośmiu mieszkaniach podczas swojego życia, z różnymi ludźmi i zawsze było to samo. mam na przykład taki sposób ubierania się, że wyrzucam wszystkie rzeczy na podłogę z szafy. miałam różne szafy i nic na to nie pomaga.

w jednym z mieszkań miałam współlokatorkę, która zajmowała pokój przechodni. w tym pokoju był cały czas porządek. rano, środek dnia, wieczór – porządek. jak szłam przez ten pokój do łazienki albo do kuchni to chciało mi się płakać. mój pokój był na końcu mieszkania i wszystkie ubrania leżały na podłodze.

mój mąż nie był lepszy pod tym względem, więc jak się pobraliśmy i zamieszkaliśmy razem to mieliśmy cały czas bałagan i sprzątaliśmy tylko jak ktoś miał przyjść. czasem sprzątaliśmy tylko jeden pokój a drugi zamykaliśmy, a potem jak ludzie poszli, robiliśmy tylko miejsce na łóżku i szliśmy spać.

no a teraz pomyślałam sobie, że fajnie byłoby być taką panią domu z moich wyobrażeń. mam przynajmniej dziecko – śliczne, zadbane i spokojne. poza tym średnio mi to wszystko idzie. niezbyt dobra ze mnie kucharka, moje sprzątanie to kręcenie się w kółko bez sensu, nie rozumiem czemu jeśli tylko jednego dnia nie posprzątam robi się taki straszliwy bałagan, poza tym to wyrzucanie ubrań (swoich i dziecka) na podłogę nie pomaga. wiecie, staram się, czytam różne porady, wyrzuciłam już dużo rzeczy, a resztę powkładałam do różnych pudełek.

ale potem idę gdzieś w gości no i jest – piękna dziewczyna, urządziła sobie mieszkanie, robi przy mnie jakieś dobre jedzenie nie doprowadzając przy tym całej kuchni do stanu po katastrofie… patrzę na to i – jak już mówiłam, sama nie wiem – bardziej mnie to zadziwia czy dobija.